لیست کلمات و جملات زیبا برای خداحافظی

لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظی

لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظی بسیار ضروری هستند. در روابط بسیار شاهد این هستیم که افراد مکالمه خود را به خوبی شروع می‌کنند، گفتگوی پرانرژی و هیجان انگیزی را پشت سر می‎گذارند اما در مرحله خداحافظی خودشان هم نمی‌دانند چطور صحبت را پایان دهند و خداحافظی کنند. از طرفی خیلی از افراد تنها به جملات معمولی که برای خداحافظی شنیده‌اند، اکتفا می‌کنند و انگار تا آخر قصد ندارند از اصطلاحات جدید استفاده کنند.

اما در این میان افرادی هستند که هوش کلامی بالا دارند، خودشان جملات و اصطلاحات زیبا می‌سازند و با گفتن آن یاد خود را در قلب مخاطب بیشتر می‌کنند. این افراد در روابط خود بسیار موفق هستند و معمولاً درآمد و محبوبیت بالاتری دارند. در این مقاله از سایت ایرج شرفی، لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظی آورده‌ایم که کار شما عزیزان راحت شود و در زندگی و کار شما تحول بزرگی ایجاد شود. با ما همراه باشید.

 

اصطلاحات رایج در خداحافظی دیگر کهنه شده‌اند

معمولاً در خداحافظی‌ها افراد دائم جملات تکراری «خوش اومدین… بازم بیاین… بازم از این کارا کنید…». راستش را بخواهید مغز ما دیگر از این جملات اثر نمی‌گیرد و فقط زحمت شنیدن آن را می‌کشد. شما اگر می‌خواهید قلب مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید باید از جملات جدید برای خداحافظی استفاده کنید.

اصطلاحات تازه مانند نان گرم تنوری هستند که هر دلی را به سمت خود می‌کشاند. به عنوان مثال هنگام خداحافظی می‌توانید با یک دعای خیر یا آرزوی موفقیت، به طرف مقابل احساس امیدواری دهید. با این کار چنان در قلبش نفوذ می‌کنید که تا عمر دارد آن لحظه را از یاد نمی‌برد.

البته حسن جویی و تشکر از مخاطب در زمان خداحافظی یکی دیگر از روش‌های خداحافظی حرفه‌ای است. در ادامه سعی می‌کنیم با رعایت این نکات، لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظی را در اختیارتان قرار دهیم. اما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله چگونه خداحافظی کنیم را مطالعه کنید تا متوجه نکات آن شوید.

 

افزایش دایره لغات

آیا موافق هستید که اگر مشکلی را از ریشه حل کنیم، احتمال تکرار آن کاهش می‌یابد؟ ریشه اصلی تکراری بودن لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظیِ ما این است که دایره لغاتمان کم است و در لحظه کلمه متفاوتی به ذهنمان نمی‌رسد که جمله جدید و بهتری بگوییم. به عنوان مثال به جای «خوش گذشت» می‌توانیم بگوییم «خیلی چسبید… عشق کردم… کیف داد..» البته با توجه به موقعیت و مخاطب باید کلمات خود را انتخاب کنیم. مثلاً در جلسه رسمی می‌توانیم بگوییم «جلسه پرباری بود… چیزهای زیادی یاد گرفتم…».

اگر هر روز یک لغت جدید را به مکالمات روزانه خود بیاوریم، در یک سال ۳۶۰ لغت جدید می‌شود که با آن‌ها می‌توان جملات زیباتر و خاص‌تر ساخت. این جملات خاص، ما را هم در نظر مخاطبان خاص می‌کند. اپلیکیشن واندر لیست در این راستا بسیار می‌تواند به شما کمک کند.

این مطلب را بخوانید: افزایش دایره لغات فقط با ۴ راهکار ساده

 

لیست جملات شیک و باکلاس برای خداحافظی

از گفتگو با شما لذت بردم، امیدوارم در آینده باز هم شما را ببینم.

حرف زدن باهات خیلی حالمو خوب کرد، مرسی.

از آشنایی با شما خوشحال شدم.

آشنایی با شما خیلی برام پربار بود.

راهکارهایی که دادین خیلی منطقی هستن، حتما به کار می‌گیرم.

مشورت با شما خیلی روشنم کرد.

امیدوارم باز هم فرصت دیدار با شما رو داشته باشم.

غذات خیلی خوشمزه بود، دفعه بعد نوبت منه.

مرسی از کادوی قشنگت، واقعاً سورپرایزم کردی.

به امید دیدار مجدد.

سفر خوبی بود مخصوصاً روی کوه، مشتاقم برای سفر بعد با شما.

هفته آینده میبینمتون.

بازم میبینمت.

بازم صحبت میکنیم.

با اجازتون من باید مرخص بشم چون جایی کار دارم.

من باید یه تماس تلفنی بگیرم، بازم میبینمتون بعداً.

مریم ازم خواسته زود جزوه رو براش ببرم، با اجازت من برم دیگه.

انشاالله که در کنکور موفق شوی.

انشاالله کسب و کارت همیشه بچرخه.

مواظب خودت باش خیلی.

امیدوارم خواهرتون هر چه زودتر حالش خوب بشه.

دیگه توکلت به خدا باشه… بسپار به خودش.

در پناه حق.

امیدوارم دفعه بعد هم همینطور خوشحال ببینمت.

و…

شما دیگر چه جملاتی به ذهنتان می‌رسد؟

 

آیا همین تعداد لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظی کافی است؟

قطعاً لیست جملات و کلمات زیبا برای خداحافظی، فقط به موارد بالا محدود نمی‌شود و با خلاقیت خودتان می‌توانید لیست جملات و کلمات زیباتری برای خداحافظی بسازید. ایده گرفتن از دیالوگ‌های فیلم‌ها و سریال‌ها در این زمینه بسیار می‌تواند کمک کننده باشد و باید آن‌ها را به خاطر بسپارید. البته به خاطر سپاری این جملات ممکن است کار راحتی نباشد، اما اپلیکیشن واندرلیست خوراک همین کارهاست. هر چه جمله زیبا می‌شنوید را در اپلیکیشن یادداشت کنید و بعدها به کار ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *